Меланија во летен фустан од 1000 евра

By

Првата дама на Америка Меланија Трамп во пресрет на велигденските празници, ја посети детската болница на Флорида, а за време на посетата, на малите пациенти првата дама на САД им подели подароци.

Популарната Словенка била сјајно расположена, а со изборот на модната комбинација таа повторно потврди дека е исконска модна икона.

Носела црно-бел пругаст фустан, од асиметричен крој, со кој и беше нагласен струкот, а истиот Меланија го имаше комбинирано со салонки од Кристијан Лабутен. Нејзинот избор го осмислил американскиот дизајнер Адам Липес, кој чини нешто помалку од 1000 евра.

 

Адам Липес е дизајнер кој често го одбира Амал Клуни, а во својата гардероба има неколку негови впечатливи парчиња. Преку зимата познатата адвокатка го носела неговиот капут со крзно.

Поранешната сопруга на Доналд Трамп, Ивана изјавила во шега дека таа е неговата прва сопруга и додала:

„Вака гледано, јас сум прва дама. Ок?“, На тоа стигна одговор од таборот на Мелани:

„Првата дама својата титула има намера да го користи за да им помогне на децата, а не за да продава книги“.

Оваа посета во болницата и дружењето со децата само потврдува дека Меланија не го изгубила фокусот без оглед на трачевите кои се слушаат во јавноста во врска со нејзиниот сопруг.

 

Ќе ви се допадне

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 11 (https://funimationfree.com/m/12Ak/ep-11) at website https://funimationfree.com. See more funimation xbox

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 11 (https://kissanimeonline.com/m/bXbA/ep-11) at KissAnime kissanime my hero