Мишел Фајфер и Ал Пачино прославија 35-годишнина на „Скарфесј“

By

По повод 35-годишнината од популарниот фил „Scarface“, ѕвездите од филмот се обединија на специјална прослава во рамките на филмскиот фестивал во Трибека.

Мишел Фајфер и Ал Пачино заедно зачекорија во театарот „Beacon“ во Њујорк. Тие беа придружувани од нивниот колега Стивен Бауер и од режисерот Брајан Де Палма.

59-годишната актерка во „Scarface“ ја имаше главната женска улога на Елвира, која му станува девојка и сопруга на гангстерот Тони Монтана (Ал Пачино). За време на снимањето во 1983 година, Фајфер имаше 25 години, а Пачино 43.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 22

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 9

free anime Attack on Titan Season 2

english anime Dragon Ball Z (Dub)