Мистична романтика е новата колекција на Ели Сааб

Ели Сааб ја модифицираше својата формула за гламур и елеганција, додавајќи им волумен на силуетите и експериментирајќи со екстравагантни детали.

Либанскиот дизајнер ја презентираше колекцијата Lovestruck за сезоната есен/зима 2019 во рамките на Париската недела на модата.

Scroll to Top