„Мојата голема дебела свадба“ ќе добие трето продолжение

Третото продолжение на филмот „Мојата голема дебела свадба 3“ веќе почна да се снима во Грција, информира „Детлајн“.

dobivaj vesti na viber

Продолжението ќе се фокусира на Парис, ќерката на Тула и Јан, која ќе се мажи во Грција.

Парис во „Мојата голема дебела грчка свадба 2“ доби покана од љубовта на својот живот Бенет да му биде партнерка на матура. Сепак, не е потврдено дали Парис ќе се омажи за Бенет.

Главната актерка во филмот, Нија Вардалос, за третото продолжение на филмот ги информира фановите преку видео на „Инстаграм“, снимено од нејзиниот хотел во Атина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nia Vardalos (@niavardalos)

Scroll to Top