„Молете се за Албанија“ – Рита Ора и Дуа Липа со поддршка за жртвите од земјотресот

By

Светските ѕвезди Дуа Липа и Рита Ора испратија пораки за поддршка на настраданите во земјотресите што деновиве ја погодија Албанија. „Молете се за Албанија“, порачаа тие. Двете пејачки, кои се по потекло од Косово, го објавија албанското знаме и пораки на солидарност кон жртвите.

„Ме трогнаа вестите од Албанија. Моето срце и молитви се кај Албанците. Ви ја праќам целата моја љубов во овие тешки моменти“, напиша Дуа.

„Моето срце е со сите погодени од земјотресот“, напиша Ора.

За потсетиување, во низата земјотреси што ја погодија Албанија, загинаа најмалку 30 лица, а повредени се преку 700 луѓе.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: White Bird anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven one piece

Watch Tide-Line Blue (Dub) Episode 12

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch Fortune Quest: Yo ni mo Shiawase na Boukensha-tachi animefreak Episode 4 animefreak avatar

Getpocket: https://getpocket.com/@700dzpe7T034dg99fuA847cA4agVT185978fb2U9cQL6f8x345cqfN45D10FX81d?src=navbar

Youmagine: https://www.youmagine.com/animefreakws