На Џон Малкович му забранија да престојува во хотел во Венеција затоа што немал потврда дека е вакциниран

By

На познатиот глумец Џон Малкович му е забранет престој во луксузниот хотел „Даниели“ во Венеција поради истечената зелена потврда Super Green Pass. Оваа потврда им е даваа на лицата кои биле вакцинирани или прележале Ковид 19.

dobivaj vesti na viber

Откако на Малкович му бил забранет влез во хотелот во Венеција, тој преноќил во приватна резиденција. Во Италија во моментов на сила е законот кој им дозволува само на оние кои имаат доказ дека се целосно вакцинирани или преболеле Ковид, можат да имаат пристап до јавни простори. Тука се вбројуваат хотели, ресторани, барови и јавниот превоз.

Италијанските медиуми пренесоа дека Малкович стигнал во Венеција за снимањето на американската телевизиска среија Ripley. Тој неодамна беше и во посета на Хрватска каде зборуваше за неговото потекло од таму и откри убави спомени кои го врзуваат за оваа земја.

 

 

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

sites to watch anime Record of Ragnarok

4Anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 12

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 8

4Anime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 4

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 152

tải go88