Најубавите фустани во историјата на „Оскарите“

By

Доделувањето на „Оскарите“ секогап ги претставува најновите модни трендови, живописните стајлинзи и неверојатната убавина. Овогодинешното доделување на наградите ќе се одржи на 9 февруари, а ова се некои од најсекси фустаните во историјата на „Оскарите“.

Вики Дуган, 1957 г.

Ава Гарднер, 1960 г.

Елизабет Тејлор, 1970 г.

Ракел Велч, 1972 г.

Лорен Хатон, 1975 г.

Шер, 1984 г.

Синди Крафорд, 1991 г.

Елизабет Херли, 1995 г.

Никол Кидман, 1997 г.

Луси Лу, 2000 г.

Џулија Робертс, 2001 г.

Хали Бери, 2002 г.

Анџелина Џоли, 2004 г.

Џенифер Лоренс, 2011 г.

Анџелина Џоли, 2012 г.

Криси Тајген, 2015 г.

Марго Роби, 2015 г.

Шарлиз Терон, 2016 г.

Сирша Ронан, 2016 г.

Тараџи Хенсон, 2017 г.

Бри Ларсон, 2019 г.

Ќе ви се допадне