Не можеме да поверуваме дека е мртва, но не го обвинуваме Алек за тоа, рече таткото на убиената снимателка Халина Хачинс

By

Таткото на снимателката Халина Хачинс, која ненамерно ја уби Алек Болдвин за време на филмскиот сет, рече дека глумецот не е одговорен за нејзината смрт. Украинецот Анатолиј Андросовиќ, се огласи за првпат по трагедијата која се случи за време на снимањето на филмот „Рѓа“ во Ново Мексико.

Андросовиќ рече дека тој и семејството се скршени од страшната трагедија која ги задесе, но, исто така не го обвинуваат Болдвин за тоа.

„Сè уште не можеме да веруваме дека Халина е мртва. Мајка ѝ полуде од тага. Но, не го обвинуваме Алек за одговорен. Одговорноста е на оние кои ракуваат со реквизити и оружје“, рече Андросовиќ и додаде дека Болдвин бил во постојан контакт со сопругот на Халина, Метју.

Анатолиј во моментов со сопругата Олга и другата ќерка Светлана заминаа за САД, каде треба да се видат со сопругот на Халина и нејзиниот син 9 годишниот Андрос.

„Мојот внук е силно погоден. Изгубен е без мајка му“, рече Андросовиќ

Алек Болдвин дојде на комеморацијата на убиената снимателка заедно со нејзиниот син и сопруг

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeKisa animekisatv

Watch Ai Monogatari: 9 Love Stories Episode 1-a

Watch IS: Infinite Stratos 2 - Infinite Wedding Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch Galaxy Fraulein Yuna (Dub) aniwatch Episode 2 aniwatch me

Beyblade: Metal Fury (Dub) (https://animetv.cc/m/QdwP) Episode 39