Пејачот и глумец Мит Лоф почина на 74 години

By

Музичарот и глумец Мајкл Ли Адеј, познат и како Мит Лоф (Meat Loаf) почина на 74 години. Тој почина на 20 јануари, а тажната вест ја потврди неговиот агент. Засега не се познати причините за смртта, а медиумите пренесоа дека последните моменти ги поминал со сопругата Дебора.

dobivaj vesti na viber

„Знаевме колку им значеше на многумина и ја цениме сета љубов и поддршка кои ги добивавме додека минуваме низ ова време на тага поради загубата на еден таков инспиративен уметник и прекрасен човек“, рече таа.

Мит Лоф е познат по трилогијата на албумот Bat out of Hel, кој е продаден во повеќе од 50 милиони копии, а особено беше популарен неговиот хит I’d Do Anything For Love.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english dubbed anime Death Note

Attack on Titan Final Season Part 2

anime websites Dragon Ball (Dub)

World's End Harem Episode 2

Attack on Titan Season 2 (Dub)

tải go88