Пласидо Доминго го победи коронавирусот

By

Шпанскиот тенор Пласидо Доминго објави вчера дека излегол од болницата во Акапулко, на југот од Мексико, во која е примен по компликациите предизвикани од Ковид-19.

„Дома сум и добро се чувствувам. За среќа, веднаш по првите симптоми бев под надзор на доктори заради моите години и другите болести. Докторите веднаш се посомневаа на заразата Ковид-19, што многу ми помогна“, напиша оперскиот пејач на својот Фејсбук и на Инстаграм.

Пласидо Доминго веле дека го продолжува лечењето дома во Акапулко, мексиканско летувалипте, кое е на 400 километри од Мексико Сити.

Музичарот на 22 декември објави дека е заразен од коронавирус.

Доминго веќе неколку месеци е на мета од обвинувањата за сексуално злоупотребување, заради што мораше да се откаже од фунцкијата директор на Операта во Лос Анџелес и да откаже неколку настапи.

 

Ќе ви се допадне

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll++ android

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 4 (https://gogoanime.be/m/oooO/ep-4) at website https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top