По 14 години Надал ја побара девојката за жена

By

По 14-годишна врска шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја запроси својата девојка Марија Франческа Перело. Според светските медиуми, Надал ја побарал Марија за жена лани во мај, но веста за свршувачката ја објави дури по поразот во финалето на Австралија Опен од Новак Ѓоковиќ.

Надал и Перело имаа криза во врската во 2014 година и беа разделени неколку месеци, но оттогаш се заедно. Рафаел ја запросил Марија пред девет месеци, на романтично патување.

Ќе ви се допадне