По Габриела Јунион, и Џејми Фокс рече дека доживеал расистички напад во Дубровник

By

По глумицата Габриела Јунион, и нејзиниот колега Џејми Фокс рече дека доживеал расистички напад во Дубровник. Тој објасни дека бил нападнат во 2017 година од двајца пијани мажи. Тие го навредувале, а целиот настан го објавил на „Инстаграм“.

„Пијани Хрвати ни пријдоа на маса и нѐ нападнаа. Нѐ пцуеја нарекувајќи нѐ со погрдни зборови“, рече Фокс.

Во таа ситуација бргу реагирал и персоналот на ресторанот, кој ги оддалечил пијаните Хрвати, а набргу полицијата ги уапсила двајцата мажи што го навредувале Џејми Фокс. Иако доживеал непријатности, глумецот сепак вели дека Дубровник е убав град.

 

Ќе ви се допадне

Pokemon XY: New Year Special (https://gogoanime.be/m/XlWx) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Devilman: The Demon Bird (Dub) wcostream Episode Full wcostream harley quinn

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

60dbdfa4e9c2d site123: https://60dbdfa4e9c2d.site123.me/

Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/