Почина славниот комичар Норм Мекдоналд

By

Комичарот Норм Мекдоналд почина на 61 -годишна возраст откако девет години се бореше со ракот, пренесува „Deadline“.

Неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хоекстра била покрај него кога неговата состојба се влошила.

„Тој беше најгорд на својата комедија“, рекла Хоекстра.

-Никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на начинот на кој гледачите или кој било од неговите сакани ќе го гледаат. Норм беше чист стрип. Тој еднаш напиша дека „шегата треба да изненади некого, никогаш не смее да се смилува“. Норм многу ќе ни недостасува, додала таа.

Мекдоналд започна да работи како писател на „Розен“ во 1992 година, а потоа стана член на тимот „СНЛ“ од 1993 до 1999 година. Познато е дека тој три сезони ја водеше емисијата „Weekend Update sketch“, а го замени Колин Квин

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime My Hero Academia Season 4 Episode 20

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

GoGoAnime Tokyo Ghoul

GoGoAnime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 (Dub)