Почина ѕвездата од „Сопранови“, Џозеф Сираво

By

Глумецот Џозеф Сираво, познат по улогата на Џони Бој Сопрано, во серијата „Сопранови“, почина на 64. годишна возраст, по тешката битка со ракот. Тој починал во неделата, а тажната вест на „Инстаграм“ ја сподели неговиот колега и голем пријател, глумецот Гери Пастор.

„Почивај во мир драг пријателе. Водеше неверојатна битка. Ќе ни недостигаш. Се гледаме на другата страна“, напишал Гери.

За потсетување, Сираво во серијата „Сопранови“, го глумеше, Џони Бој Сопрано, таткото на Тони Сопрано.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven attack on titan anime heaven: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

AnimeTV free animetv: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12