Принцот Филип имал успешна операција на срцето

By

Принцот Филип имал успешна операција на срцето, пишува британски „Мирор“. Од палатата изјавиле дека операцијата била успешна и дека прицот ќе остане во болница неколку дена да закрепне. Од таму велат дека неговата состојба не е поврзана со коронавирусот.

Медиумите пишуваат дека принцот првин бил примен во болница затоа што не се чувствувал добро, а потоа поради инфекција, морал да биде префрлен во друга.

За потсетување, десетина дена пред неговата состојба да се влоши тој и кралицата се вакцинираа против Ковид-19.

 

Ќе ви се допадне

Watch Hokuto no Ken: Yuria-den Episode Full

Death Billiards (https://animeflv.uk/m/gPoj) Episode Full

AnimeFreak: Yumekuri anime episode Full online free at https://animefreak.ws free anime

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Hvacr: https://hvacr.vn/diendan/members/animefreakws.124980/#about

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx