Принцот Филип, поради инфекција, префрлен во друга болница

By

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, поради инфекција, е префрлен во друга болница, пренесуваат британските медиуми. Принцот Филип претходно беше примен во болницата „Кралот Едвард VII“ во Лондон затоа што не се чувствувал добро.

Сега тој е префрлен во болницата „Св. Бартхоломев“, каде што лекарите направиле прегледи на неговата состојба на срцето, соопштија од палатата. Од таму велат дека принцот сега се чувствува многу подобро. Неговата здравствена состојба не е поврзана со коронавирусот.

 

Ќе ви се допадне

4Anime haikyuu 4anime: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 8 (https://4anime.biz/m/poNj/ep-8)

WCOStream close enough wcostream: Umibe no Étranger (https://wcostream.cc/m/mWXJ) Episode Full