Принцот Филип, поради инфекција, префрлен во друга болница

By

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора, принцот Филип, поради инфекција, е префрлен во друга болница, пренесуваат британските медиуми. Принцот Филип претходно беше примен во болницата „Кралот Едвард VII“ во Лондон затоа што не се чувствувал добро.

Сега тој е префрлен во болницата „Св. Бартхоломев“, каде што лекарите направиле прегледи на неговата состојба на срцето, соопштија од палатата. Од таму велат дека принцот сега се чувствува многу подобро. Неговата здравствена состојба не е поврзана со коронавирусот.

 

Ќе ви се допадне

Tenshi Nanka ja Nai (https://animetv.cc/m/kR01) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Great Teacher Onizuka 4anime Episode 43 persona 4 animation crunchyroll

Website https://animeheaven.pro: Watch Servamp Movie: Alice in the Garden animeheaven Episode Full anime online

Website https://twistmoe.net: Watch Aikatsu Stars! twistmoe Episode 100 english dubbed anime

60d2a2d7b4471 site123: https://60d2a2d7b4471.site123.me/

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx