Разводот ја чинеше Адел половина од богатството

By

Пејачката Адел денеска ги доби документите со кои и официјално треба да се разведе од нејзиниот сопруг Симон Конецки. Популарната двојка се раздели уште во април 2019 година, а по пет месеци Адел побара и барање за развод.

Медиумите пишуваат дека дури сега биле договорени условите и дека и двајцата потпишале договор со кој ќе мора да ги поделат 190 милиони долари кои ги заработиле додека биле заедно.

Адел и Симон се заедно од 2011 година, а во 2012  го добија синот Анџело Адкинс, кој денес има осум години. Двајцата тајно се венчаа во 2016 година.

 

Ќе ви се допадне

Watch Peach Boy Riverside Episode Preview at website https://animeflix.nl. See more anime flix app

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 at website https://gogoanime.be go go go anime