Ричард Гир чека второ бебе на 70 години

By

Холивудскиот глумец Ричард Гир повторно ќе стане татко. Девет месеци откако доби син, шпанските медиуми пишуваат дека неговата сопруга Алехандра Силва е повторно бремена и дека треба да се породи на пролет. 70-годишниот Гир и 36-годишната Силва се венчаа лани во април, а во февруари годинава им се роди син.

И глумецот и неговата сопруга имаат по едно дете од претходните бракови.

Ќе ви се допадне