Робин со нов албум годинава

By

Робин најави нов албум во 2018 година. Во почетокот на месецов обoжавател на кантавторката и продуцентка со шведско потекло на „Твитер“ ѝ постави прашање „Кој одлучува кога ќе издадеш нов албум, искрено?“, а Робин на тоа му одговори „Јас решавам. Ќе биде годинава, злато.“

Лани Робин ја објави новата песна Honey преку епизода на серијата Girls на HBO.

Од објавувањето на Body Talk во 2010 година, таа имаше неколку соработки, како Do It Again со Röyksopp, Love Is Free со La Bagatelle Magique и Trust Me со Mr. Tophat.

Ќе ви се допадне