Роџер Федерер со сопругата и децата на одмор во Грција

Тенисерот Риџер Федерер со енговата сопруга Мирка и нивните четири деца е на одмор на грчкиот остров Парос.

Тој се уште се опоравува од повредата, а како дестинација ја одбра Грција. Тој и лани летуваше во оваа земја но беше во посета Крит.

Фотографии со тенисерот објавуваат и туристина приватни групи на социјалните мрежи кои во моментов летуваат на истиот остров како и Федерер.

Тенисерот беше забележан и од папараците, па во медиумите се појави фотографија на која се гледа како престојува во ресторан.