Роџер Вотерс од „Пинк флојд“ се ожени петти пат на 78 години

By

Поранешниот басист на легендарната поп-група „Пинк Флојд“, Роџер Вотерс се ожени по петти пат. Тој се венчаше со Камила Чавис на 78 години на неговиот имот во Њујорк.

Со Камила се запознал за време на неговите свирки, кога Камила го возела до хотелот. За првпат се појавија заедно на црвениот килим во 2019 година на Венецискиот филмски фестивал.

Ова е негов петти браќ и вели дека пресреќен. Засега не е познато дали потпишале предбрачен договор. За потсетување, имотот на Роџер е проценет на повеќе од 310 милиони долари.

 

Последната сопруга на Роџер беше Лаура Дурнинг, од која се разведе во 2015 година. Пред неа тој имаше уште три брака, а има и три деца.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Neon Genesis Evangelion (Dub) anime episode 26 online free at https://kissanime.mx kissanime

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Fate/kaleid liner Prisma☆Illya (https://animetv.cc/m/jZV) Episode 10

AnimeFLV: Kill Me Baby (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflv.uk free anime

https://wcostream.cc wcostream dragon ball