„Ролинг стоунс“ ја почна турнејата во САД, 60.000 луѓе врескаа по славниот бенд

By

Рок-бендот „Ролинг стоунс“ вчера ја почна турнејата ширум САД, под наслов „No Filter”. На самиот почеток одеше видео посветено на нивниот неодамна починат тапанар Чарли Вотс, а за британскиот бенд, ова е нивна прва турнеја, од 1963 година, без него.

Додека 60.000 луѓе го извикуваа името на Чарли, Мик Џегер, Кит Ричардс и Рон Вуд излегоа на сцената за да ја отсвират првата песна „Street Fighting Man“. Спротивно на гласините, немаше лого на бендот со црна лента којашто би ја означувала смртта на Вотс. Тапанарот почина во Лондон во август по операција за којашто не се соопштени подробности.

На концертот во Сент Луис, Стив Џордан го зазеде местото на Вотс како тапанар.

Турнејата со 13 концерти, која беше одложена поради пандемијата на коронавирус, завршува во ноември. Бендот е поделен за тоа – дали ова ќе биде нивната последна турнеја?

„ Тоа прашање ми го поставуваат откога имав 31 година. Не знам. Мислам, сѐ може да се случи. Знаете, ако работите одат добро следната година и сите се чувствуваат добро на турнејава, сигурен сум дека ќе одржиме уште концерти. Сега се обидувам да се сосредоточам на оваа турнеја“, рече претходно 78-годишниот Џегер.

Тој беше подложен на операција на срцето во 2019 година.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Charge!! Men's Private School anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

TwistMoe: Lamune anime episode 12 online free at https://twistmoe.net gogoanime

Website https://animetv.cc: Watch Last Exile: Fam, the Silver Wing Recaps animetv Episode 2 good anime tv shows

The Grand Lord (https://aniwatch.pro/m/BglB) Episode 12

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/