Роналдо остави 20 000 бакшиш во хотел во Грција

By

Капитенот на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, минатата недела летуваше во луксузното одморалише Коста Наварино во Грција. Задоволен од услугата, пред да замине од хотелот тој остави бакшиш од 20 000 евра за персоналот, пишуваат грчките медиуми. Тие објавија дека Роналдо напишал чек на оваа сума и го задолжил менаџерот на хотелот да ја подели сумата меѓу десеттемина вработени што се грижеле за него.

Роналдо во овој хотел минатата недела го потпиша четиригодишниот договор со „Јувентус“ вреден над 100 милиони евра.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

AnimeHeaven: Kick-Heart anime episode Full online free at https://animeheaven.pro boruto anime heaven

Initial D Fourth Stage (Dub) Episode 24

Natsume's Book of Friends Season 4 (https://kissanime.mx/m/Lk3) Episode 13

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimelol

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/