Се ожени синот на Хју Хефнер

Синот на Хју Хефнер, Купер Хефнер, се ожени со својата вереница Скарлет Бајрон. Синот на основачот на „Плејбој“ веќе подолго време е во врска со ѕвездата од филмското остварување „Хари Потер“. Двајцата се верија пред четири години, а за венчавката планираат голема церемонија со многу гости.

„Купер и јас сме возбудени што конечно и легално се венчавме“, напиша Скарлет, која ја глумеше Пенси Паркинстон во неколку продолжениja на филмот за малиот волшебник.

Скарлет е една година постара од Бајрон, а за страниците на „Плејбој“ таа позираше во 2017 година.

BEVERLY HILLS, CA – MAY 09: Playboy Founder Hugh Hefner (R) and and his son Cooper Hefner (L) attend the 2013 Playmate Of The Year announcement at The Playboy Mansion on May 9, 2013 in Beverly Hills, California. (Photo by Paul Archuleta/FilmMagic)

„Те сакам. Горда сум што сум покрај тебе, како твоја партнерка, пријателка и жена. Не можам да дочекам да продолжиме да го градиме животот заедно. Срцето ми е полно и благодарна сум за нашата љубов“, напишала Скарлет.

Купер е едно од четворицата деца на покојниот Хју Хефнер. За татко му почнал да работи додека студирал, а подоцна станал шеф на „Плејбој“. Оваа позиција ја напушти во април за да почне со сопстен медиумски бренд.

Scroll to Top