Се подготвува мјузикл за Мајкл Џексон

By

Мјузиклот Do Not Stop ‘Til You Get Enough (Не запирај додека не добиеш доволно), посветен на кралот на поп-музиката Мајкл Џексон, премиерно ќе биде изведен на сцената во Чикаго на 29 октомври оваа година. Потоа ќе гостува на Бродвеј во текот на 2020 година, пишуваат американските медиуми.

Мјузиклот е инспириран од животот и музиката на Мајкл Џексон, но сè уште е во фаза на подготовка. Либретото го подготвува двојната добитничка на Пулицерова награда, Лин Нотинг, која ги вклучува најпопуларните песни на Џексон. Кореографијата и режијата ќе ги прави Кристофер Вилден. Главните улоги сè уште не се избрани.

Ќе ви се допадне

WCOStream: Case Closed Movie 3: The Last Wizard of the Century anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch animes

Website https://animeflix.nl: Watch Run Melos (Dub) animeflix Episode Full banana fish animeflix

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Amagi Brilliant Park (Dub) anime episode 13 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Seekingalpha: https://seekingalpha.com/user/54447807/comments

Sites google: https://sites.google.com/view/4anime-official/home