Се разделија Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Поп ѕвездата Џенифер Лопез и Алекс Родригез наводно решиле да и стават крај на врската. Извор близок на Родригез тврди дека тој е сам во Мајами и дека веќе е сингл.

Одлуката за раскинувањето, двојката ја донела во петокот наутро.

Џеј Ло и Алекс Родригез беа заедно од 2017 година, а заедно ги воспитуваа нејзините близнаци и неговите ќерки. Свадбата ја откажаа два пати досега, а последен пат се виделе во февруари. Веста ја пренесоа сите светки медиуми.

Scroll to Top