Селин Дион поради здравствени причини ја одложи турнејата во САД

By

Пејачката Селин Дион поради здравствени проблеми мораше да ја одложи американската турнеја Courage. Таа во саботата објави дека поради болки и грчеви во мускулите ќе мора да паузира некое време.

dobivaj vesti na viber

„Навистина се надевав дека сум подготвена за сцената, но сватив дека ќе морам да бидам трпелива“, рече Дион.

Пејачката првата турнеја во Канада исто така мораше да ја одложи поради пандемијата со коронавирусот, а потоа ги одложи и настапите во Лас Вегас кои требаше да се случат од ноември минатата година па сè до февруари годинава.

Беше во план турнејата да продолжи на 9 март со настап во Денвер, а потоа и во останатите 15 американски и канадски градови сè до 22 април.

Поради наведените проблеми со здравјето пејачката на „Твитер“ објави дека и треба повеќе време за опоравување отколку што мислела на почетокот.

Пред да избие пандемијата во март 2020 година, Селин Дион одржа 52 настапи. Европскиот дел од турнејата требаше да почне на 25 мај во Бирмингем.

„Ќе бидам многу среќна кога ќе оздравам, кога пандемијата ќе биде зад нас и кога повторно ќе се качам на сцената“, рече Дион.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

JUJUTSU KAISEN

Bleach

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Tokyo Revengers (Dub) Episode 22

tải go88