Селма Хајек покажа колку е секси

By

Актерката Салма Хајек додека ужива во летните денови, сподели фотографија на социјалните мрежи во бикини и напиша неколку мотивирачки зборови за своите следбеници.

dobivaj vesti na viber

„Подготвени за неделата. Список за неделата“, напиша таа на објавата.

Изгледот го надополни со очила за сонце, црна капа и црно-бело кимоно на плажа. Актерката максимално го користи летото, споделувајќи фотографии од себе покрај плажа и уживајќи во сонцето.

Салма Хаек моментално работи на новиот филм на Анџелина Џоли, искуство кое Хаек го сакаше. Филмот се вика „Без крв“ и е заснован на истоимениот најпродаваниот роман, кој ги истражува траумите и војната.

„Отсекогаш сум ја сакала како режисерка, но мислам дека ова може да биде најдоброто или едни од најдобрите“, рече Хаек за Џоли за списанието „Пипл“.

Хаек и Џоли се запознале на снимањето на „The Eternals“ и станале блиски пријатели за време на снимањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Ќе ви се допадне