Шакира го остави фудбалерот на Барселона Пике

By

Веста дека Шакира и Џерард Пике се разведуваат ја шокираше јавноста. Пејачката и фудбалерот биле во складна врска седум години, во која ги добиле синовите Милан и Саша, а сега одлучиле на својот однос да стават точка.

Шпанските таблоиди пренесуваат дека на Шакира ѝ здодеало коцкањето на фудбалерот и дека поради тоа одлучила да го остави. Пике обожава покер, но и сите други облици на коцкање и важи за „среќник“ – во август оваа година во турнир во покер освоил 130.000 евра.

Шпанските медиуми пренесуваат дека и управата на  Барселона била загрижена поради оваа љубов на Пике, до таа мера што ангажирала детективска агенција да го следи секој негов чекор.

Ќе ви се допадне