Шакира им честиташе на Хрватите за сјајниот меч

Големата миленичка на љубителите на фудбалот, колумбиската пејачка Шакира, се осврна на финалниот меч од Светското фудбалско првенство во Русија, меѓу Франција и Хрватска.

Пејачката, како и бројни други славни личности, на социјалните мрежи ѝ ја честита победата на Франција, а на хрватската репрезентација неверојатниот успех.

Познато е дека Шакира е голем миленик на фудбалот, а омажена е за фудбалерот на Барселона, Шпанецот Џерард Пике, со кого има две деца, петгодишниот Милан и тригодишниот Сашу. Мечот меѓу Франција и Хрватска го следеа навивачи од цел свет. И и покрај тоа што хрватската репрезентација го освои второто место и го однесе сребрениот медал, многумина сметаат дека тие се вистинските победници на Светското првенство.

Иван Ракитиќ и неговата сопруга, како и нивните две ќерки, се големи обожаватели на Шакира, со која и приватно се дружат како резултат на клупското пријателство меѓу Хрватот и Пике во Барселона.

 

Scroll to Top