Шумахер пренесен во клиника во Париз за да му пресадуваат матични клетки

By

Легендарниот формула 1 возач Михаел Шумахер ќе прима терапија со матични клетки од врвен кардиоваскуларен хирург, пишува францускиот весник Le Parisien. Според весникот, Шумахер бил префрлен од Швајцарија во Париз каде што ќе прима терапија во болницата „Жорџ Помпиду“. Иако весникот не потврдува за што е терапијата, во јавноста се шпекулира дека неговото семејство се надева дека по третманот поранешниот Ф1 шампион ќе прооди.

Михаил Шумахер доживеа тешка несреќа на скијање пред пет години и доби сериозни повреди на главата. Оттогаш речиси ништо не се знае за неговата здравствена состојба, а според малкуте информации што се појавија во јавноста, се верува дека состојбата му е лоша и дека тој не може да се движи, ни да зборува.

Инаку, во ноември ќе биде промовиран документарен филм за Шумахер, направен со согласност на неговото семејство, каде што ќе бидат објавени први снимки од поранешниот шампион.

(Видео) Први снимки од Михаел Шумахер

Ќе ви се допадне

dubbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 Episode 22

AnimeFreak One-Punch Man

animefreaks official website Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

english dubbed anime Record of Ragnarok

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2