Сите во кралската палата го обожаваат колачот од банани на Меган Маркл

By

Меган Маркл е голем љубител на чоколадни колачи со банана, а откако јавноста дозна за нејзиниот омилен десерт, сите домаќинки во Британија бараат начин како да стигнат до рецептот.

Војвотката како вистинска готвачка не ја има откриено тајната подготовка, но на јавноста и се познати основните состојки и додатоци.

Состојки:

 • 3 зрели банани
 • 80 милилитри масло
 • 80 грама мед
 • 80 грама кокосов шеќер
 • 2 јајца
 • 1/2 чашка арома со ванила
 • сол
 • 2 jajцa
 • 185 грама брашно
 • 40 грама какао во прав
 • 1 лажичка содa
 • 80 грама чоколадо

 

Ќе ви се допадне