„Скорпионс“ меѓу 10-те групи со најпродавани турнеи во светот

By

Најпопуларниот германски метал-бенд „Скорпионс“ се најде на листата на 10 бендови со најпродавани светски турнеи во изминатите три месеци.

Според податоците на „Полстар“, „Скорпионс“ имал одлична продажба на билети и се изборил за топ 10 местото во друштво на Бруно Марс, Џеј Зи, „Ганс енд роузес“, Лејди Гага и групата „Квин“.

Еден од најспектакуларните и продукциски најбарани концерти ќе се одржи на 10 јуни во „Штарк арената“ во Белград, каде што Клаус Мајне и екипата ќе ги изведат нивните најголеми хитови: Wind Of Change,Still Loving You, Rock You Like A Hurricane, Send Me An Angel, Always Somewhere, Tease Me Please Me и многу други.

Претходно купените билети за декемврискиот термин на концертот, кој е поместен за јуни 2018 година поради болеста на пејачот Клаус Мајне, ќе важат за 10 јуни.

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Project A-ko: Love & Robots (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net twist anime

AnimeBee: Norn9: Norn+Nonet Recap anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime free

Website https://4anime.biz: Watch Tantei Opera Milky Holmes: Arsene Karei naru Yokubou 4anime Episode Full free anime

Pretty Rhythm: Dear My Future Episode 51

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ

Sitelinks: https://www.sitelinks.info/animeflix.nl/