Стивен Ленгтон најсекси спортист на Олимпијадата

By

Стивен Лангтон, натпреварувачот во боб од Америка е неофицијално прогласен за најсекси спортист на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

На Олимпијадата тој привлече повеќе внимание со својот изглед отколку со резултатите. Фотографиите од неговото тело станаа вистински хит на социјалните мрежи.

Тој обожава риболов, животни и спортови. Според фотографиите може да се заклучи и дека неодамна се оженил.

Ќе ви се допадне