Тајна свадба на Џо Вилфред Цонга

By

Францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга во саботата тајно се ожени со својата долгогодишна девојка Нура, без присуство на медиуми и со налку најблиски роднини и пријатели. Дури по свадбата познатиот тенисер објави неколку слики од свадбата и се пофали дека се оженил. Свадбата се случила во Шато де Бањол во близината на Вилефранш сур Саон, а помеѓу малкуте гостите биле и тенисерите Лукас Пуј и Пјер-Иг Ербер.

Нура лани во март 2017 го роди нивното прво дете, синот Шугар. Двојката е во врска од 2014 година.

33-годишниот Цонга оваа година играше на само два турнира, Австралија опен и Монпелје опен, оти во март беше на операција на левиот менискус.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch Marriage of God & Soul Godannar!! Episode 13

Website https://animefreak.ws: Watch Fog Hill of Five Elements animefreak Episode 3 animefreak death note

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/edit/160417.page

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60dc2bc92d640203806eacf6