Тајно се ожени братот на Кејт Мидлтон

By

Братот на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, Џејмс (34), се ожени во саботата со неговата девојка Ализ Тевант. Тие се венчаа во селото Бормес лес Мимосас, на југот од Франција. Медиумите пишуваат дека имале интимна церемонија, на која биле и принцот Вилијам и Кејт.

Меѓу гостите биле и сестрата на Џејмс, Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејмс Метјуз.

„Се оженив со љубовта на мојот живот, опкружен со моето семејство, пријатели и неколку кучиња во мало село на југот од Франција. Не можам да опишам колку сум среќен“, рече Џејмс.

Ализ е по потекло од Франција и работи како финансиски експерт.

Тие добија голем број честитки и убави желби од пријателите и фановите. „Се исплати што чекав. Ви посакувам сè најдобро“, им напиша една нивна пријателка.

Ќе ви се допадне

4Anime: Seraph of the End: Battle in Nagoya (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime reddit

AnimeKisa: Back Street Girls: Gokudolls anime episode 10 online free at https://animekisa.in animekisa

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Taro the Dragon Boy (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net english anime

Qooh: http://qooh.me/animefreakws

Folkd: https://www.folkd.com/user/animefreakws