Тој е главниот актер на својата пропаст: За падот на холивудскиот актер Џони Деп ќе се снимаат три филма

Три документарни филма се снимаат за падот на кариерата на холивудскиот актер Џони Деп. Неговите проблеми започнаа откако го загуби судскиот спорт за клевета против поранешната партнерка Амбер Херд и британскиот таблоид „Сан“, кои го обвинија за насилство врз жени.

Документарните филмови се снимаат во САД и Велика Британија, а еден го подготвува британски бесплатен ТВ-канал.

„Гледањето на овие документарни филмови ќе биде особено тешко за Деп, кој би сакал целата оваа приказна да заврши и да се заборави“, изјави извор за странските медиуми.

„Но, приказната за тоа како мултимилионерот кој беше златно момче на Холивуд стана главен актер во неговиот сопствен пад е премногу сензационална тема за да не се истражува“, додал тој.

Продуцентската куќа Оптомен од минатото лето подготвува документарен филм под работен наслов „Depp vs Herd“, пишува британски The Sun.

Деп го тужеше „The Sun“ затоа што во статија за 2018 година го нарече насилник кон жени. Сепак, во ноември минатата година, судијата ги прифати тврдењата на Амбер Херд дека тој ја нападнал.

Ворнер Брос го отпушти Деп од „Fantastic Beasts“ и Дизни од „Pirates of the Carribean“. Минатиот месец, му беше одбиено одобрување да се жали на пресудата.

Scroll to Top