„Тој се откажува од барањето за старателство“: Судската битка на Анџелина и Бред е при крај

Годинешната битка за развод на Бред Пит и Анџелина Џоли конечно привршува. „Дејли Мејл“ дознава дека актерот се откажал од барањето за заедничко старателство над нивните деца.

Извор за „Дејли Мејл“ изјавил дека парот, кој од 2016 година води битка за старателство на суд, моментално се во преговори и конечно се поблиску до ставање крај на правната драма.

Иако Бред првично бараше заедничко старателство над нивните деца, извор сега тврди дека актерот повеќе не го бара тоа. Тоа значи дека Анџелина ќе го задржи старателството над децата, а тој ќе има право на посета.

Голем фактор во таа одлука е што некои од децата сега се возрасни. Медокс има 22, Пакс 20, а Захара 19. Шилон (17), Нокс и Вивиен (15) се уште се малолетни. Се верува дека постарите деца имаат лоши односи со Бред и бидејќи се возрасни во очите на законот, тие веќе не се опфатени со никакви аранжмани за старателство.

Захара неодамна јавно се откажа од презимето на нејзиниот татко, а на Денот на таткото во 2020 година, Пакс го нарече Бред „куче од светска класа кој ги тера неговите четири најмали деца да треперат од страв“. „Ги претвори животите на моите најблиски во пекол“, напиша и додаде:

„Можеш да си кажеш себеси и на светот што сакаш, но вистината еден ден ќе излезе на виделина. Тој саркастично заклучил: „Среќен ти Денот на таткото, е*ано, ужасно човечко суштество“. Пакс го напиша ова за Пит на својот приватен Инстаграм профил кога имал 16 години, но се појави само пред неколку месеци.

Scroll to Top