„Црната вдовица“ не сака Лејди Гага да ја глуми во филм

By

Патриција Реџани (72), позната како „Црната вдовица“ и поранешна сопруга на Маврицио Гучи, италијанскиот моден магнет и прв човек на брендот „Гучи“, откри дека не сака да биде глумена од една од најголемите музички и филмски ѕвезди на денешницата, Лејди Гага (34).

„Ме изнервира тоа што не дојде ниту да ме запознае, а ме глуми во филм“, изјавила Реџани за Лејди Гага. Таа му беше десна рака на сопругот Гучи во осумдесетите години, сè додека не се разведоа поради неверство и финансиските проблеми.

Три години по смртта на Гучи, Реџани била осудена и поминала 16 години во затвор. Таа денес живее богат живот, а парите ги доби од бракоразводната парница. Денес е остра ктиризерка на новиот филм на Ридли Скот. Во тоа не е сама.

Како и неа, така и наследниците на Гучи го критикуваат новиот филм на Скот, сметајќи дека идентотот на семејството Гучи е украден за да се заработат брзи пари во Холивуд.

„Нашето семејство има идентитет и приватност. Можеме да разговараме за сè, но, некои граници треба да се почитуваат“, изјавила Патриција Гучи, роднина на Маврицио.

Незадоволна е и од Ал Пачино, за кого смета дека не е најдобар избор за да го глуми нејзиниот дедо Алдо.

„Мојот дедо беше висок и згоден со сини очи, а во филмот е прикажан како дебел, низок и грд.

Во филмот покрај Лејди Гага, ќе глуми и Адам Драјвер, кој ќе го толкува ликот на Маврицио Гучи, а покрај Ал Пачино, во филмот ќе играат и Џaрад Лето и Селма Хајек. Филмот за „Гучи“ се очекува премиерно да се прикаже на 24 ноември 2021 година во САД.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Cute High Earth Defense Club LOVE! animepahe Episode 12 anime stream

Watch Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe Episode 2

AnimeHeaven: Dominion anime episode 4 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/animeflixnl

Uid: http://uid.me/animefreakws