Вајнштајн по пресудата итно прнесен во болница

By

Холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн бил итно префрлен во болница, по донесената пресуда во судницата во Њујорк, во која е обвинет за силување. Светските медиуми пренесуваат дека на Вајнштајн се пожалил на стегање во градите и зголемен висок притисок.

По донесената пресуда, продуцентот викал во судницата дека е невин, а по кратко време се онесвестил. Надлежните веднаш го пренеле во најблиската болница.

Вајнштајн избегна доживотна казна, а во моментов му се заканува максимална казна од 29 години затвор. Се очекува  против холивудскиот продуцент да бидат поднесени уште тужби.

 

Вајнштајн прогласен за виновен за силување

Ќе ви се допадне

4Anime toilet bound hanako kun 4anime: Naruto: Shippuden (https://4anime.biz/m/nOy) Episode 500

AnimeHeaven anime in heaven: Watch Black Clover (Dub) Episode 147