Веганите се подобри во сексот, тврди Памела Андерсон

By

Холивудската глумица Памела Андерсон, која е веган веќе 30 години и се бори за правата на животните, во емисијата „Добро утро Велика Британија“ рече дека верува дека луѓето што не јадат месо се многу подобри во сексот.

„Веганството дефинитивно влијае позитивно на сексуалниот живот. Сум го слушнала ова многу пати од други луѓе, и јас сум веган, па затоа апсолутно се согласувам со таа изјава. Но, исто така мислам дека отсекогаш сум се забавувала многу добро во креветот, затоа што уживам во сексот“, изјави поранешната плејбој зајачица.

„Холестеролот во месото, јајцата и млечните производи предизвикуваат затнување на артериите, го забавуваат протокот на крв во сите органи, не само во срцето. Веганството може да го подобри целокупното здравје и да ја зголеми сексуалната издржливост“, додала 53-годишната глумица.

Ќе ви се допадне

Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at ANIMEFLIX animeflix dragon ball super

Watch Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview at website https://funimationfree.com. See more funimation dub