(Видео) АББА го објави спотот за Little Things, приходот ќе го дадат за хуманитарни цели

By

Шведската група АББА го објави спотот за својата прва божикна песна Little Things. Песната ќе се најде на нивниот последен албум Voyage, кој го објавија минатиот месец во пресрет на нивното долгоочекувано дигитално враќање на музичката сцена во Лондон следната пролет.

Приходот што ќе го соберат од песната ќе оди во УНИЦЕФ во Глобалниот фонд за заштита на децата.

„Мислиме дека е невозможно да ја искорениме сиромаштијата без зајакнување на жените. Затоа го поддржуваме УНИЦЕФ во заштита на девојчињата од сексуално насилство и нивното зацврстување преку Глобалниот фонд за заштита на децата. Тоа го правевме во текот на годините и со нашата песна Chiquitita, па сега одлучивме на УНИЦЕФ да му дадеме божикен подарок во вид на втора песна – Little Things – од нашиот албум Voyage“, рекоа од АББА во заедничката изјава.

 

 

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 4

Naruto: Shippuden (Dub)

stream anime online Naruto

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

watch animes 4Anime Dragon Ball Z (Dub)