(Видео) АББА го објави спотот за Little Things, приходот ќе го дадат за хуманитарни цели

By

Шведската група АББА го објави спотот за својата прва божикна песна Little Things. Песната ќе се најде на нивниот последен албум Voyage, кој го објавија минатиот месец во пресрет на нивното долгоочекувано дигитално враќање на музичката сцена во Лондон следната пролет.

dobivaj vesti na viber

Приходот што ќе го соберат од песната ќе оди во УНИЦЕФ во Глобалниот фонд за заштита на децата.

„Мислиме дека е невозможно да ја искорениме сиромаштијата без зајакнување на жените. Затоа го поддржуваме УНИЦЕФ во заштита на девојчињата од сексуално насилство и нивното зацврстување преку Глобалниот фонд за заштита на децата. Тоа го правевме во текот на годините и со нашата песна Chiquitita, па сега одлучивме на УНИЦЕФ да му дадеме божикен подарок во вид на втора песна – Little Things – од нашиот албум Voyage“, рекоа од АББА во заедничката изјава.

 

 

Ќе ви се допадне

hỗ trợ go88 nạp tiền go88 qua ngân hàng game bài go88 win

đăng ký làm đại lý sunwin sunwin pro plus ios pm hack sunwin