(Видео) Адел, поради короната, рече дека мора да ги откаже концертите во САД

By

Британката пејачка и текстопиец Адел (33) рече дека мора да ги одложи концертите во Лос Анџелес затоа што половина од нејзиниот тим бил заразен со коронавирус. Таа ги откажа концертите на 24 часа од нејзиниот прв настап. Објави и видео кое го сподели со фановите.

dobivaj vesti na viber

„Жал ми е, но, концертите едноставно не се целосно подготвени. Половина од мојот тим е заразен со коронавиру и беше невозможно да ги завршиме сите подготовки“, рече Адел.

Таа додаде дека се обиделе да направат сè за да концертите се одржат, но, за жал вирусот си го направил своето.

„Се обидовме со сè што можевме за да ги одржиме концертите на време, но короната на уништи“, рече таа. „Не можам да ви го дадам она што во моментов го имам затоа што сум ицрпена и изнервирана за сето тоа што се случи во последен момент. Жал ми е за сите кои мораа да патуваат“, рече таа.

Адел рече дека ќе ги поместат сите датуми и дека во моментов работат на тоа. Од фановите доби еден куп пораки со поддршка.

„Сè ќе биде во ред. Луѓето ќе ја почувствуваат твојата љубов кога за тоа ќе дојде време. Таков е животот, времињата се тешки секаде. Немој тоа да се обесхрабрува. Немој да бидеш вознемирена околу тоа. Немој да плачеш“, и порачаа тие.

За потсетување, влезниците за концертот беа распродадени за само неколку минути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch app Naruto

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 35

english dubbed anime AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

anime websites AniWatch World's End Harem

DARLING in the FRANXX Episode 17

tải go88