(Видео) Бен Афлек и Џенифер Лопез заедно пееја на божиќна забава

Џенифер Лопез и Бен Афлек запејаа заедно на божиќна забава. Двајцата се фатија за микрофонот и ja пееја во дует песната By Chrismas Eve од Џон Леџенд. Видеото за брзо стана популарно. Џенифер ја пееше и It’s The Most Wonderful Time of the Year и Jingle Bells. На крајот Бен ја бакна пред сите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pretendument (@pretendument)

Лопез на забавата беше во зелено златен фустан, а носеше и дијамантски накит. Бен беше облечен во црна маица и панталони. На истата забава беа голем број познати дами од светската естрада како Ванеса Хуџенс, Доја Кет и Џејн Фонда.