(Видео) Бев до пеколот и назад, рече Џејми Фокс откако излезе од болница

Актерот Џејми Фокс (55) објави видео за фановите во кое зборуваше за неговото закрепнување откако беше хоспитализиран во април годинава. Ќерка му Корин Фокс рече дека станува збор за медицинска компликација, но ситуацијата била посериозна.

„Не можам ни да ви кажам колку далеку ме однесе и како ме врати. Поминав низ нешто што мислев дека никогаш нема да го направам“, рече Џејми и им се заблагодари на фановите за нивните молитви и пораки.

Објасни и зошто му било потребно толку време да ја напушти болницата.

„Не сакав да ме видите ваков. Сакам да ме гледате како се смеам, се забавувам, се шегувам, снимам филм, телевизиска серија. Едноставно не сакав да ме видите со цевки кои излегуваат од мене и да размислувате дали ќе успеам“, рече Фокс, која негираше дека итната помош го оставила парализиран или слеп.

„Отидов на патување до пеколот и назад. И мојот пат до закрепнување беше со пречки, но сега се вратив и можам да продолжам да работам“, додаде актерот.

Ги пофали ќерката Корин и сестрата Деондра Диксон што ги чуваа информациите за неговото здравје подалеку од очите на јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

Scroll to Top