(Видео) Бритни Спирс стана бринета

By

Светската пејачка Бритни Спирс ја промени бојата на косата и повеќе не е русокоса. Таа објави видео на социјалните мрежи каде им се пофали на фановите со новиот имиџ и темната боја на коса

dobivaj vesti na viber

„Исто лице, ист фустан, но нова боја на коса“, напишала Бритни на видеото.

 

View this post on Instagram

 

Same faces, same dress, new hair !!!!! 👠 Yes, my sister inspired me to go dark !!!!!!!

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Пејачката откри дека сестра ѝ ја наговорила да се офарба, а црната боја на коса е одличен избор за есента. По објавеното видео пејачката доби пофални коментари. Многумина ја пофалија дека црната коса одлично ѝ стои.

Пофалба Спирс доби и од нејзиниот дечко.

„Прекрасна со која било боја на коса“, напиша тој.

 

 

View this post on Instagram

 

I really like this song !!!!💄

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Ќе ви се допадне