(ВИДЕО) Џастин Бибер со огромен џип прегази папарацо

Џастин Бибер во средата по мисата на Беверли Хилс, случајно удри репортер, кој го чекаше напред. Веста доаѓа само неколку дена откако ги шокираше обожавателите со откажувањето на турнејата „поради непредвидливи околности“.

По инцидентот, 23 годишното момче излезе од возилото и му помогна на неименуваниот 57 годишен фотограф, и му се извини, пишува Дејли Мејл.

Само пред неколку дена канадската поп ѕвезда ги откажа 14 преостанати планирани концерти со „Purpose World Tour“ турнејата (во склоп во кој гостуваше и во Загреб), а бројните странски медиуми распишаа дека на таквата одлука на пејачот влијаела црквата.

Потоно, се работи за Хилсонг црквата, чиј водач е Карл Лентц, а во која пејачот наводно се пронашол духовно просветлување. И додека дел од медиумите пишуваат за тоа како тие се виновни за овој потег кој би можел сериозно да наштети на неговата кариера, дури пак пишуваат како Карл го наговарал сепак тоа да не го стори. „Црквата не влијаела на Џастин, тој сам одличи да ја прекине турнејата, затоа што во моментов се наоѓа на духовно патување и барање на својата душа, и пак по кој треба да тргне во животот“, открија извори блиски до Црквата.

 

Scroll to Top