(Видео) Џеј Ло, Иглесијас, Стинг и Бијонсе пееле на свадба на руски милијардер

By

Рускиот милијардер Михаил Гуцеријев потрошил богатство за венчавката на својот син Саид Гуцеријев.

Михаил ги донел на забавата светските музички имиња Џенифер Лопез, Стинг, Енрике Иглесијас, Бијонсе и Елтон Џон.

Само настапот на Елтон Џон го чинел седум милиони евра. Џенифер наплатила пет милиони евра.

Михаил Гуцеријев е сопственикот на нафтената компанија „Русњефт“ и е 16-ти на лисата со најбогати Руси.

Ќе ви се допадне