(Видео) Џенифер Лопез го заведе Малума

By

Светската ѕвезда Џенифер Лопез, по една година пауза, во ист ден промовираше две нови песни. Таа со колумбискиот пејач Малума ги сними Pa Ti и Lonely, а видеата веднаш добија милионски прегледи на ЈуТјуб.

51-годишната латино-ѕвезда најави дека има хит, но таа повторно го привлече вниманието и со својот изглед. По објавувањето на видеото, комплименти од фановите доби и Малума (26), кој во моментов е најпопуларниот латино пејач.

„Совршен спој, ваква радост не сум доживеала одамна“, „Никој не е посекси од вас“, стои во коментарите.

Ќе ви се допадне