(Видео) Дрејк доби џиновски розов градник на сцена со порака од неговиот татко

Иако не е невообичаено обожавателите да фрлаат градници на музичарите на сцената, раперот Дрејк доби џиновски розев градник, отприлика голем колку самиот рапер.

„Ве ценам сите. Ова е љубов. Ова може да биде крајот на сагата токму овде. Ова може да биде крајот на патот, не знам. Да беа овие вистински, не знам дали воопшто би сакал да ги видам. Тогаш би поверувал дека постојат вонземјани“, рекол Дрејк од сцената во Калифорнија.

Излегува дека градникот не го испратил обожавател, туку неговиот татко Денис Греам. Тој испрати и порака со градникот.

„Тато сака големи работи за тебе. Те сакам и сакам да се уверам дека си правилно негуван“, се вели во пораката.

Дрејк се насмеа и ја праша публиката: Што не е во ред со овој човек?

Денис мораше специјално да го нарача џиновскиот градник од дизајнерката Зоба Мартин.

„Најголемиот градник досега беше подарок за Дрејк од неговиот татко Денис. Не можев да се воздржам додека го правев ова“, напиша таа на фотографијата.

@bootyguzzler biggest bra ive ever seen 😭 #drake #itsallablurtour #draketour #kiaforum #losangeles #la #concert ♬ original sound – Harley

Scroll to Top